fbpx

Świąteczne dekoracje stołu w dwóch odsłonach

Kocham Święta. To dla mnie absolutnie magiczny czas w roku. A jednym z wielu domowych przygotowań, które zostaje mi zlecone przez Mamę przed Wigilią- jest dekorowanie stołu.
Naprawdę to lubię, bo chociaż na chwilkę mogę oderwać się od natłoku zadań w kuchni!
Dziś chciałybyśmy Wam przedstawić dwie odsłony jednego stołu. Może właśnie nasze propozycje zainspirują Was do stworzenia własnych kompozycji i zaskoczenia Waszych wigilijnych gości?

1. Granat, biel i złoto- czyli klasyczna elegancja!

Granat w tym roku, to bardzo modny kolor. W połączeniu ze złotem, tworzy kombinację idealną na wystawną kolację. Białe talerze i złote sztućce nadadzą szyku każdej „stołowej” stylizacji.
Zamiast obrączek na serwetki, wystarczy sznurek, złote bombki i iglaste gałązki, które przystroją talerze. Złote konfetti w postaci gwiazdek, niby niedbale rozrzucone po granatowym obrusie- doda uroku całej kompozycji.
Ta dekoracja stołu doskonale nada się na Wigilijną kolację.

 


2. Butelkowa zieleń i leśne motywy- czyli naturalny look!

Jeśli nie przepadacie za świątecznymi białymi obrusami, lub obrusami na stole w ogóle. To właśnie ta dekoracja będzie idealna dla Was! Naturalny, drewniany blat stołu, ręcznie dziergane podkładki ze sznurka w kolorze butelkowej zieleni, szyszki, zielone gałązki i figurka jelonka. Brzmi przyjemnie? Do tego już niekoniecznie białe, ale w naturalnych kolorach (np. beżach, szarościach, odcieniach zieleni) talerze.
Szklana choinka na świąteczne pierniczki, świeca w kształcie szyszki i stara mosiężna taca, dodadzą odrobinę szyku całej stylizacji stołu.
Zamiast tradycyjnych karteczek z imionami gości, zaproponowałyśmy pieczątki z literkami.
Naturalny look, jest mniej zobowiązujący i będzie się świetnie nadawał na np. Drugi Dzień Świąt.

 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły się Wam spodobały, a jeśli macie swoje koncepcje na Świąteczny stół to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!


podpis_4

 

 

 

 

Tags:, , , , , , , , ,