fbpx

Dlaczego potrzebujesz architekta wnętrz?

Przed kupieniem swojego pierwszego, własnego mieszkania masz miliony myśli, kołatanie serca i czujesz ogólny niepokój? To najprawdopodobniej nie menopauza, ani kryzys wieku średniego, pewnie jesteś dopiero przed trzydziestką!

To po prostu zwykła reakcja na wydanie tak dużej sumy pieniędzy! Bo 1m2 powierzchni mieszkaniowej w Polsce jest drogi- średnio jest to ponad 4 000 zł !

Pomyślicie sobie zaraz zaraz…żeby tylko! Mieszkańcy większych miast muszą zapłacić o wiele więcej. I to jest prawda, ale co zrobić, aby jednak zaoszczędzić pieniądze w dalszym procesie ich wydawania? 

Bo przecież decyzja o kupnie mieszkania nie jest jedyną, jaka Cię czeka w najbliższej przyszłości.

Na horyzoncie pętlą się już te wszystkie pytania: Jakie płytki? A może prysznic, albo nie-  lepiej wanna? Czy będę mieć garderobę, a może nie? Czy zmieści się tu biurko? Czy to lub tamto pasuje?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie tych problemów!  Zatrudnij architekta!

Twoja przestrzeń nie tylko powinna pięknie wyglądać, ale również powinna być odbiciem Twojej osobowości i funkcjonować w sposób, który będzie pasował do Twojego stylu oraz trybu życia.  Brzmi to jak niemożliwe do zrealizowania? Najwygodniejsze i najlepsze przestrzenie są starannie badane, planowane i nadzorowane przez specjalistów w tej dziedzinie.

Niestety jeszcze wielu ludzi boi się zatrudnić architekta wnętrz. Jesteś zaniepokojony procesem projektowania ze Studio? A może kosztami takich usług? Całkowicie rozumiemy Twoje obawy. Nasz zespół postara się je złagodzić i przybliżyć Ci cały proces. Wystarczy, że do nas napiszesz i dasz się zaprosić na kawę.

Poniżej przedstawimy Ci 5 najważniejszych powodów, dla których zatrudnienie projektanta wnętrz jest najlepszym krokiem jaki możesz zrobić (zaraz po kupnie mieszkania oczywiście) :

 

  1. Chcesz zaoszczędzić pieniądze

Boisz się, że remont mieszkania pochłonie więcej niż pozwala na to Twój budżet? Współpraca z architektem pomoże Ci uniknąć kosztownych błędów podczas remontu. Planuj, organizuj, testuj, ale najważniejsze to zaufaj. Nie projektując przestrzeni na co dzień, nie zawsze jesteś świadomy, na jakie rzeczy zwracać uwagę. To właśnie dobry projektant pomoże Ci rozwikłać tajniki ergonomii czy przybliży instalacyjne problemy, które spędzają Ci sen z powiek. Ale to nie wszystko… Myślę, że wiele z nas pamięta sytuacje remontowe, gdy na ostatnią chwilę, tuż przed położeniem kabla elektrycznego czy pomalowaniem ściany, padały ze strony wykonawcy pytania: „Kierowniku/ Kierowniczko, a jaki tu kolor robimy? „ lub „ Szefowo/ Szefie, a gdzie te włączniki robimy?”. Brzmi znajomo?

Projektant wnętrz pomoże Ci w uniknąć nieświadomie podejmowanych decyzji, które często pojawiają się na krótką chwilę przed realizacją. Będziesz pewny swoich wyborów, a remont nie wymknie się spod Twojej kontroli. Z pomocą architekta wnętrz nie tylko unikniesz popełnienia kosztownych błędów, ale pomoże Ci on także wybrać najlepsze materiały w najbardziej przystępnych cenach.  Doświadczony architekt jest przyzwyczajony do pracy nad budżetem i pomoże Ci zrozumieć, dokąd zmierza każdy Twój grosz.

 

  1. Chcesz zaoszczędzić czas

Nie chcesz by remont ciągnął się przez długie miesiące? Boisz się opóźnień i nieumiejętnej koordynacji ekipą remontową? Faktem jest, że projekt wraz z realizacją większości prywatnych wnętrz zajmuje od 2 do 6 miesięcy, co zależy od zakresu prac wykonawczych i wielkości inwestycji. Nie będziemy Cię oszukiwać- cały proces wymaga poświęcenia Twojego czasu i zaangażowania. Tutaj z pomocą przychodzą architekci, którzy chętnie pełnią nadzory nad swoimi projektami, pilnując aby każdy detal był wykonany zgodnie ze starannie przygotowaną dokumentacją techniczną.  Nawet podczas niewielkiego remontu- każdy kolejny dzień wiąże się z nowymi wyzwaniami, które dotyczą znajomości materiałów, wiedzy technicznej oraz koordynacji pracowników. Zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz może nie tylko uwolnić Cię od dużej presji i wysiłku. Architekt, który rekomenduje odpowiednie materiały oraz ich miejsce zakupu, nadzoruje pracę wykonawców i pilnuje harmonogramu budowy, pozwoli Ci na zaoszczędzenie Twojego cennego czasu.

 

  1. Potrzebujesz rekomendacji materiałów

Na rynku istnieje ogromna ilość różnych materiałów, które musisz zakupić w niekończącej się ilości sklepów. Tutaj pojawia się problem z decyzyjnością i umiejętnością wyboru odpowiedniego produktu.  Weźmy na przykład wyposażenie łazienki, bo tego Klienci obawiają się najbardziej. Będziesz musiał wyposażyć się w ceramikę, armaturę, elementy systemu odwodnienia, materiały hydroizolacyjne, fugi, akcesoria łazienkowe, meble do przechowywania i wiele innych, w zależności od Twoich wymagań.

Istnieją nie dziesiątki, ale setki marek wymienionych powyżej produktów. Różnią się ceną, jakością, tworzywem, budową, procesem produkcji. Które z nich wybierzesz? Twój architekt poleci Ci najlepsze, dostosowane do Twoich wymagań materiały, biorąc pod uwagę cenę, jakość, zaprojektowaną przestrzeń oraz sprawdzone opinie innych klientów. Krótko mówiąc, wybierze materiały najlepsze dla Twojego domu i Ciebie.

 

  1. Nie masz wiedzy technicznej

Architektura wnętrz nie polega tylko na wyborze kolorystyki ścian. Jest to dziedzina wielu badań nad wygodą i ergonomią życia człowieka. Profesjonalny projektant nie tylko wyróżnia się ponadprzeciętnym zmysłem estetycznym, czy wyobraźnią przestrzenną. Bezcenna jest również znajomość zagadnień z zakresu nauk technicznych. Każdy proces projektowy wymaga współpracy z wieloma specjalistami, tj. elektrykami, hydraulikami, stolarzami, których łączy ten sam projekt i ten sam architekt. To właśnie on pomoże Ci skoordynować branże, a także wybrać najlepsze rozwiązania techniczne. 

 

  1. Chcesz najlepiej wykorzystać przestrzeń

Skoro wydałeś już tyle pieniędzy na mieszkanie, to oczywistym jest, że chcesz dobrze zagospodarować przestrzeń i „wycisnąć” z niej jak najwięcej! Funkcja, forma i ergonomia to pojęcia, które są nieodłącznym elementem prawidłowo przeprowadzonego procesu projektowego. 

Nie ważne jaką wielkość ma Twoje lokum.  Jeśli jest ono źle zaprojektowane, to w efekcie będziesz odczuwał klaustrofobię i niepokój.  A przecież każdy z Nas ma swoje indywidualne potrzeby, marzenia i pragnienia. Każdy z nas ma także swój własny styl i tryb życia. Właśnie dlatego warto zadbać, by przestrzeń, którą będziesz się otaczał- sprawiła, że poczujesz się w niej przede wszystkim wygodnie.

Nie martw się, gdy metrów kwadratowych Twojego mieszkania nie ma zbyt wiele, architekt pomoże Ci znaleźć inteligentne rozwiązania oraz zaprojektuje przestrzeń tak, by życie w Twoim domu było komfortowe, praktyczne i funkcjonalne.

 

Ale nie tylko…

  • Czy wiesz, że prawidłowo zaprojektowana kuchnia skrócić czas przygotowywania posiłków o 60% i czas poświęcony na gotowanie o 28%?

Skorzystanie z usług architekta wnętrz uchroni Cię przed nadmiernymi przeciążeniami kręgosłupa, co pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie i zdrowie.

  • Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że mieszkanie, które zostało zaprojektowane w fachowy sposób ma znacznie większą wartość rynkową. A nasze doświadczenie pokazuje także, że lokale mieszkalne kupowane inwestycyjnie, są sprzedawane lub wynajmowane znacznie szybciej, niż te, które nie były projektowane przez profesjonalistów.

Czy na któryś z powyższych punktów zdecydowanie odpowiedziałeś „TAK”?

Czy biorąc pod uwagę wszystkie te informacje, myślisz, że następnym razem, gdy kupisz/ przebudujesz dom lub mieszkanie, podejmiesz współpracę z architektem?

Odpowiedź zostaw w komentarzu pod postem lub tutaj

Zapraszamy do współpracy!

 

Źródło:  

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/przemysl-budownictwo-srodki-trwale/budownictwo/cena-1-m2-powierzchni-uzytkowej-budynku-mieszkalnego-oddanego-do-uzytkowania,8,1.html

Fotograf: Katarzyna Kozłowska- Maciejak @lady2art

podpis_4

Tags:, , ,