fbpx

Przerażające wnętrze?

Halloween na dobre rozprzestrzeniło się poza granice USA i Europę Zachodnią.
Skąd tak naprawdę wzięła się ta tradycja?
I jak urządzić swoje mieszkanie na tą okoliczność? Przerażająco, czy może jednak stylowo?
O ile początki nie zostały uzgodnione przez historyków, najpopularniejsza wersja głosi, że Halloween wywodzi się z celtyckiego festiwalu Samhain, który symbolizuje początek roku. Starzy Celtowie wierzyli, że Samhain było magicznym czasem, w którym bariera między naszym światem i tym nadprzyrodzonym została złamana. Uważali, że zmarli mogą chodzić wśród żywych

Halloween to też doskonała okazja, by jesienią ozdobić swój dom i jego zewnętrzną część.

Ale czy dekoracje na Halloween muszą być przerażające?

My osobiście nie jesteśmy wielkimi fanami super-krwawych, ale popularnych trendów Halloween- umieszczania mózgów, krwi i wnętrzności na frontowej werandzie, by przerazić dzieci z sąsiedztwa.

Dlatego tym razem, wybieramy dla Was najlepsze i najładniejsze pomysły na Halloween’owe dekoracje.

 1. Dynie

   
  Dynie można łatwo kupić w supermarkecie lub na lokalnym targu. Ich wielkości i odmiany są przeróżne. Wszystko zależy od Ciebie i tego, jaki rozmiar dyni chcesz mieć w swoim wnętrzu. Czy mają zająć dużo miejsca, czy może chcesz coś mniej rzucającego się w oczy, a jednocześnie stylowego?
  Pomarańczowe, naturalne dynie odchodzą już w zapomnienie. Popularne stało się malowanie ich według własnego uznania. My w tym roku pomijamy zwykłe jesienne palety kolorów i próbujemy odtworzyć unikalne metalowe dynie od Taryn Whiteaker.
  By stworzyć coś tak oryginalnego, wszystko czego potrzebujesz to farby akrylowe lub metaliczne spray’e i dynie (sztuczne lub prawdziwe).

 2. Wieńce


  Kto powiedział, że Boże Narodzenie to jedyny czas na powieszenie wieńca? Udekoruj swoje drzwi również w Halloween. Wieniec możesz zrobić sam, dodając kilka małych duchów, nietoperzy lub czarnych akcentów do tego, który masz.

 3. Świece


  Rozjaśnij swoje Halloween’owe wnętrze świecami. Pomogą one także w stworzeniu mrocznego klimatu. Możesz je zrobić sam lub wybrać spośród wyjątkowych świec dekoracyjnych w kształcie czaszek, trumien i pentagramów. Niektóre marki świec zapachowych, jak na przykład Yankee Candle, co roku przygotowują specjalne, Halloween’owe kolekcje świec zapachowych.

 4. Kominek  To zdecydowanie nasza ulubiona część! Nie tylko dla posiadaczy kominków. Możecie także udekorować jedną z półek w salonie lub komodę.
  Wybierz półkę w domu i ozdób ją za pomocą czerwieni, czerni i bieli. Dołóż do tego motyw dyni, czaszki i mrocznych grafik. Możesz wkomponować także stare książki i świece. Ważne jest dodawanie przedmiotów o różnej wysokości, fakturach i kształtach.
  Na koniec nie zapomnij o Halloween’owych girlandach, które podkreślą całą aranżację!

Wiele z tych dekoracji możesz wykonać samodzielnie – wystarczy papier, klej, butelki, kredki świecowe lub kawałek sznurka. Tych, których nie uda Ci się zrobić własnoręcznie, możesz poszukać w sklepach papierniczych lub z wyposażeniem wnętrz.

Wszystkie dekoracje są ograniczone tylko i wyłącznie Waszą wyobraźnią! Puśćcie wodze fantazji i stwórzcie swoje własne przerażające (i szykowne) wnętrze.

 

Źródła:

 1. Fotografia 1/2
 2. Fotografia 3/4
 3. Fotografia 5/6
 4. Fotografia 7/8
 5. Fotografia 9/10
 6. Fotografia 11/12

podpis_4

Tags:, , , ,