fbpx

Benjamin Moore i kolor roku 2019

Uff…Czy Wy także nie możecie się nadziwić, że mamy już połowę października?! A to oznacza, że jesteśmy już w ostatnim kwartale roku 2018, i że kolory roku 2019 są znane! Jeden z czołowych przedstawicieli branży farbiarskiej Benjamin Moore kilka dni temu ogłosił do publicznej wiadomości swój wybór. Jesteście ciekawi jaki kolor według tej marki będzie najbardziej trendy w nadchodzącym roku?

10 października ta prestiżowa marka zgromadziła architektów, projektantów wnętrz i przedstawicieli branży filmowej w The Grill & The Pool w Seagram Building w Nowym Jorku (bastion nowoczesnego designu z połowy wieku). Po kilku minutach towarzyskich rozmów i powitaniu kieliszkiem szampana, nadszedł czas na wielkie ogłoszenie.

Benjamin Moore ujawnił swój kolor farby na rok 2019. Elegancki, relaksujący i wyrafinowany. 

Kolorem tej marki został chłodny szary, nazwany Metropolitan AF-690,  w którym w zależności od światła można zobaczyć zielony refleks. Wybór ma na celu podkreślenie „uspokajającej roli szarości w społeczeństwie”. 

„Komfortowa, skomponowana i bez wysiłku wyrafinowana Metropolitan AF-690 emanuje pięknem i równowagą” – powiedziała Ellen O’Neill, dyrektor ds. Strategicznego projektowania w firmie Benjamin Moore. „Jest to kolor w neutralnym spektrum, który odwołuje się do kontemplacyjnego stanu umysłu i projektu. Nie zniewalająca ani agresywna, ta skromna, ale efektowna szarość tworzy kojący, wpływowy wspólny grunt. „

W ramach swojej ekspansji marka farb wypuściła też swoją paletę 15 odcieni, które podkreślają ich kolor roku, w tym od neutralnych do jasnoróżowych, po głębokie błękity i zielenie.

Zapowiedź Benjamina Moore’a jest następstwem dwóch innych firm, które już podały do publicznej wiadomości wybór kolorów na nadchodzący rok. W czerwcu specjaliści od farb PPG ogłosili, że ich propozycja to bogaty w odcienie turkusu kolor  Night Watch.  We wrześniu natomiast Sherwin Williams zapowiedział wybór koloru na 2019 rok: ciepły pomarańczowy odcień o nazwie Cavern Clay.

W zeszłym roku Benjamin Moore wybrał Caliente AF-290 , jaskrawą czerwień. I chociaż uważamy ten kolor za energetyczny i pobudzający do działania, to myślimy jednak, że nie jest to odcień, w jakim przeciętny odbiorca maluje swoje wnętrze.

Zatem wybór koloru na nadchodzący rok 2019, jest według nas trafiony w dziesiątkę! Chętnie będziemy korzystać z tych pięknych odcieni w naszych nowych projektach. 

Czy wybierzecie kolor Benjamina Moore’a do pomalowania swojego wnętrza? A może szukacie bardziej „żywych” kolorów? 

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach! 

 

 

Źródło: 

  1. Benjamin Moore
  2. Elle Decor
  3. Fotograf/ photographer: Katarzyna Kozłowska- Maciejak                                    
  4. Fotografia 1
  5. Fotografia 2
  6. Fotografia 3

 

podpis_4

Tags:, , , , , , , , ,