fbpx

Stonowana elegancja

Galeria

O projekcie

Mieszkanie na warszawskim Mokotowie jest duże, ma ponad 80m2. Po przekształceniu układu funkcjonalnego nabrało nowego życia i stało się bardziej przestronne, a zarazem funkcjonalne.

Strefa dzienna to salon z aneksem kuchennym i wygrodzony przeszklonymi drzwiami gabinet. Kolorystyka jest stonowana, odcienie szarości łącza się tu z bielą, elementami drewna i niklu. Wzory to mocne akcenty tego mieszkania, a mianowicie płytki typu „rybia łuska” nad blatem, czy czarno-biały wzór na cementowych płytkach w kuchni i przedpokoju.

W części dziennej wydzielono miejsce na garderobę, pralnię i łazienkę. To właśnie tutaj znajduje się łazienka z wanną i obszernymi komodami, na których umieszczone okrągłe umywalki. Duże lustro optycznie powiększa pomieszczenie, a betonowe szarości płytek połączone z patchwork’owymi wzorami nadają tej przestrzeni przytulny charakter.

Strefa nocna to sypialnia z łazienką. Tutaj znalazło się miejsce na obszerne szafy, spore łóżko i mini toaletkę z okrągłym lustrem w szarej, zdobionej ramie. W małej łazience przy sypialni zaprojektowano prysznic. Drewniane elementy łączą się tu z kamienną mozaiką. Całość wygląda spójnie i jest bardzo elegancko.