fbpx

Harmonijny Żoliborz

Galeria

O projekcie

Przestrzeń, którą projektowaliśmy ma około 46m2. Składają się na nią salon z aneksem kuchennym, hol, łazienka oraz sypialnia. Inwestorom zależało na stworzeniu przytulnego, nowoczesnego wnętrza w odcieniach szarości, czerni z dodatkiem drewna.

Wchodząc do mieszkania zauważamy duże lustro, które sprawia, że przestrzeń w wąskim holu znacznie się powiększa. Znajduje się tu też szafa z biżuteryjnymi uchwytami. Na podłodze został położony jasnoszary gres, który jest kontynuowany wzdłuż zabudowy kuchennej, a następnie przechodzi w ponadczasową, drewnianą jodełkę klasyczną.

W strefie dziennej rzuca się w oczy antracytowo – drewniana zabudowa kuchenna. Zależało nam na tym, aby uzyskać przyjemną dla oka symetrię i harmonię. Pod szafkami wiszącymi znajdują się płytki imitujące czarny marmur z widocznymi żyłami, które wraz ze złotymi uchwytami dodają całości elegancji. Tuż obok znajduje się rozkładany narożnik. W strefie dziennej możemy dostrzec okrągły, drewniany stół jadalniany, szare krzesła na lekkim stelażu i stolik kawowy. Klimatu dodaje oświetlenie ze złotymi akcentami utrzymane w stylistyce industrialnej. Na ścianie naprzeciw kanapy, na tle betonu dekoracyjnego, zawisł telewizor i lekka zabudowa, nawiązująca formą do aneksu kuchennego. Całość została podświetlona klimatycznym oświetleniem przysufitowym.

Wracając do holu, po prawej stronie widzimy drzwi do łazienki. Królują w niej szarości, drewno i elementy industrialne. Naprzeciw wejścia, na ścianie, znajduje się geometryczny wzór stworzony z ciemnych płytek w kształcie rombu. Tworzy on tło dla podświetlanego okrągłego lustra oraz stojącej poniżej zabudowy meblowej z pralką. Nad stelażem podtynkowym miski ustępowej zaprojektowaliśmy ciekawą szafkę z otwartymi, dekoracyjnymi półkami.

Ostatnim pomieszczeniem jest sypialnia. Inwestorom zależało na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni na przechowywanie stąd pomysł na dużą zabudowę okalającą łóżko. Na ścianie za łóżkiem beton dekoracyjny stanowi tło dla miedzianych kinkietów.